Παπασταύρου Αναστασία
![Παπασταύρου Αναστασία](https://proseggisi.gr/wp-content/uploads/2021/06/papastaurou-600x800-1.jpg)
Παπασταύρου Αναστασία
Εργοθεραπεύτρια
ΣΠΟΥΔΕΣ: ΑΤΕΙ Εργοθεραπείας
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ: Αισθητηριακή Ολοκλήρωση (SI), Treatment and Education of Autistic and Related Communication handicapped Children (T.E.A.C.CH.), Πρωτόκολλο Wilbarger, Αισθητηριακή Δίαιτα, Κρανιοϊερή Θεραπεία, Σύστημα M.O.R.E., “Social Stories & Comic Strip Conversation”, Δυσγραφία, “Το Μοντέλο της Συνθεραπείας (Λόγος και Πράξη) στον Αυτισμό”, Ειδική Γλωσσική Διαταραχή, Αναπτυξιακή Συμπεριφοριστική Οπτομετρία, Sensory Babies, Διετές Πρόγραμμα εκπ/σης Εργοθεραπευτών στην Παιδιατρική Εργοθεραπεία (120 ώρες), Σχολική Ετοιμότητα. Υπεύθυνη Τμήματος Εργοθεραπείας